Hızlı Okuma Dersleri

Hızlı Okuma Dersleri

Hızlı Okuma Dersleri Kitapçığı

Günümüzde teknolojik gelişmeler hızla ilerledikçe ve hayatımızı kolaylaştırdıkça zamanımız değerli ve sınırlı hale geldi. Özellikle ulaşabildiğimiz bilginin kendisi ve kaynakları enginleştikçe bu bilgileri özümsemek ve sindirmek için hızlı olmamız gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre, İnternet üzerinden erişilebilen bilgi büyüklüğü her iki yılda iki katına çıkmaktadır. Yakın gelecekte teknoloji gelişmeler paralelinde ulaşılabilecek bilgi boyutu daha kısa periyotlarla katlanarak büyüyecektir.

İşte böyle bir çağda, bilgiyi çabuk tüketebilmek için hızlı okumaya ihtiyaç duyuyoruz ve duyacağız. Bu ihtiyacı karşılamak için www.sinavonline.net sitesinde uzun süredir hizmet veren hızlı okuma bölümü, elektronik kitap formatında yeniden herkesin kullanımına sunulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle kullanıcıların beğenisine sunuyoruz.

 

 

Zeka Testi-1 Soru Kitapçığı

Zeka Testi-1

Zeka Testi-1 Soru Kitapçığı

Çocuklar hayatın en önemli unsurlarıdır. Anne ve babalar açısından olduğu kadar, aslında çocuklar toplumsal açıdan da en önemli bireylerdir ve kendilerine yeterli yatırımın yapılmasına önem verilmelidir. Çocuklar söz konusu olduğunda, onlara dair fiziki ve zihinsel her anlamda sağlık en çok arzulanan hususlar arasındadır. Zihinsel sağlık denildiğinde, doğal olarak öne çıkan kavram, “zeka” kavramıdır. 

Çocukların zeka düzeylerinin doğuştan belirlenmiş olduğu ve kalıtsal bir husus olduğu düşüncesi son dönemlerde kabul görmeyen görüşler arasındadır. Özel eğitimler ile özellikle 0-4 yaş grubunda ağırlık verilerek zekanın geliştirilmesinin mümkün olduğu ispatlanmış konular arasında yer almaktadır. 

Çocukların zeka gelişimlerine katkı sağlamak ve ilgi sahalarının artmasına yardımcı olmak düşüncesiyle bu soru kitapçığı hazırlanmıştır. Kitapçıktaki sorular özellikle 8, 9 ve 10 yaşındaki çocukların seviyesine uygun olarak hazırlanmıştır.