Ataşehir Yönder Okulları Bursluluk ve Giriş Sınavı 2020

Yönder Okulları Ataşehir İstanbulAtaşehir Yönder Okulları, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.30’da Bursluluk ve Giriş Sınavı gerçekleştirecektir. Sınava, 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri katılabilecek olup sınav için son başvuru tarihi 27 Şubat 2020 Perşembe günüdür.

Bu sınavın özelliği Yönder’de okumak isteyn öğrencilerin akademik başarısını ölçmek ve ileri seviyede yetenkeli öğrenci adaylarını belirleyebilmektir. Bu nedenle, söz konusu sınav ileri seviye zorluk derecesinde hazırlanmakta olup, çok yetenekli ve akademik başarısı yüksek öğrencilerin belirlenmesi hedeflenmektedir. Sınavda yüksek başarı gösteren öğrenci adaylarına indirim uygulanacaktır.

Ortaokulda Yabancı Dil Eğitimi

5. sınıfların haftalık ders programında 15 saat İngilizce 4 saat Almanca ve İspanyolca derslerine yer verilmektedir. 6. sınıfların haftalık ders programında 12 saat İngilizce 4 saat Almanca ve İspanyolca derslerine yer verilmektedir.

Yönder’de Sınav Hazırlıkları

Sınav hazırlıkları 4. Sınıftan başlayarak kademeli olarak artırmakta, üst sınıflara geçildikçe 5. ve 6. sınıflarda deneme sonuçlarına yönelik telafi çalışmaları küçük gruplarla ayrı ayrı da uygulamakta, deneme sonuçlarına göre hafta sonu kursları ve etüt çalışmaları uygulanmaktadır. Öğrencilere düzenli olarak uygulanan Lise Giriş Sınavı (LGS) Deneme Sınavları sayesinde hem sınava hazırlanılmakta, hem de kendilerine olan güvenleri arttırılmaktadır.

Paylaşılan bilgiye göre Yönder’in geçen yıl LGS başarı oranı % 100 olup, tüm öğrencilerin hedefledikleri okullara yerleştirildiği bildirilmiştir.

Editör/Yazar:

Birçokları gibi onlarca zorlu sınavlara girmiş ve sonucunda başarılı bir kariyer oluşturmuştur. Bu yolda yürüyen herkese faydalı olmak amacıyla içerik sunmaktadır.