2021 Bursluluk Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Her yıl Ocak, Şubat ve Mart aylarında bir sonraki eğitim ve öğretim yılı için özel okullar tarafından bursluluk sınavları yapılmaktadır. Söz konusu sınavlarda 100%’e varan burslar verilmekte ve başarılı olan öğrencilere büyük fırsatlar sunulmaktadır. Ancak, bu yıl bu sınavların ne zaman ve nasıl yapılacağı herkesin kafasında soru işareti olarak yer almaktadır. Covid virüsü salgını nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitimlerini sürdürmektedir ancak normale dönüş zamanı ve uygulama planı hala belirsiziliğini korumaktadır. Diğer yandan, özel okullar önemli ekonomik sorunlarla karşı karşıya olup bursluluk oranlarının ve miktarlarının bu yıl beklentilerin altında olabileceği değerlendirilmektedir.

Sınavonline.net sitesi olarak bu yıl da bursluluk olanağı sunan özel eğitim kurumlarının bilgilerini paylaşacağız. Yaptığımız incelemede bazı okulların şimdiden bursluluk sınav tarihlerini normale dönüş koşuluna bağladığını görüyoruz. Diğer bir ifade ile, eğer eğitim ve öğretim normal yüz yüze dönmezse, bazı özel okulların bursluluk sınavlarını yapmayacaklarını değerlendiriyoruz. Umarız, her şey kısa sürede normale döner ve birçok ailenin umutla beklediği bursluluk sınavları normal takvime uygun ve yaygın olarak gerçekleşir. Bursluluk sınav tarihlerini ve okul bilgilerini sitemizden takip etmenizi ve değerli yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı önemle rica ediyoruz.

Editör/Yazar:

Birçokları gibi onlarca zorlu sınavlara girmiş ve sonucunda başarılı bir kariyer oluşturmuştur. Bu yolda yürüyen herkese faydalı olmak amacıyla içerik sunmaktadır.