Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com

 SINAVONLINE.net

 

İngilizce Türkçe Sözlük

     

İngilizce Türkçe Sözlük ve Türkçe İngilizce Sözlük

 İngilizce Türkçe Sözlük ve Türkçe İngilizce Sözlükler

     
 

Sesli Sözlük
Aradığınız kelimeyi ister İngilizce ister Türkçe hatta isterseniz Almanca girin, bu online Türkçe İngilizce Sözlük sizin için araştırma yapılıp hemen sonucu ekranda gösteriyor.
www.seslisozluk.com

İngilizce Türkçe Sözlük
İngilizce'ye ilave olarak Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve
Türkçe arasında çapraz sorgulama yapabielceğiniz bir online sözlük
sitesi.
www.sozluk.net

Geniş Kapsamlı İngilizce Türkçe Sözlük
Toplam 256,600 kelimelik İngilizce Türkçe ve Türkçe İngilizce sözlük.
Sitede ayrıca Almanca Türkçe ve Türkçe Almanca sözlük de var.
www.sozluk.web.tr

Türkçe İngilizce Sözlük
Kolay kullanımlı Türkçe - İngilizce ve İngilizce - Türkçe sözlük.
Türkçe kelimelerin İngilizce karşılıklarını veya İngilizce kelimelerin
Türkçe karşılıklarını bulabileceğiniz ücretsiz bir sözlük sitesi
www.turkce-ingilizce.com

 
 

 

İngilizce, Birleşik Krallık kökenli bir dil olup Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi birçok ülkede ana dil olarak kullanılmaktadır.

İngilizce, Cermen kökenli bir dil olup Kavimler Göçüyle yer değiştirmiş Cermen kavimlerinin Britanya adalarında yaşayan Keltleri sürerek adaya ve adalara getirdikleri dildir. Adını Angıllar ve Saksonlar'dan almıştır. Bu kavimler dillerine "englic" demişlerdir. Dilin kökeni bugünkü kuzey Hollanda'da yer alan Frizya'da yaşayan insanların dili olan Frizce'dir. Roma İmparatorluğu döneminde Britanya adalarına gönderilen rahipler buraya din dili olan Latince'yi getirmiş ve Latince'nin etkisi baş göstermiştir. Daha sonra Kuzey'den gelen Viking istilaları ile "Norman French" denilen dil ile karışmıştır. Yönetici sınıf bu Fransızca'yı konuşurken köylü sınıfı olarak kabul edilen halk "Old English" yani Eski İngilizce'yi konuşmaktaydı. 1066'da Hastings Savaşı 'yla Fatih William adaları ele geçirirek uzun yıllar Fransızca'nın yerleşmesine sebep olmuştur. Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri'nde, Birleşik Krallık'ta, Avustralya'da, Kanada'da, Güney Asya'nın bir bölümünde, Mısır'da ve Afrika'nın belirli kesimlerinde anadil ya da ikinci dil olarak konuşulmaktadır.

İngilizce, Çince ve İspanyolca'dan sonra ilk resmi dil olarak dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir.

SINAVONLINE.net olarak amacımız ziyaretçilerimize ücretsiz olarak erişebilecekleri İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca gibi dillerden Türkçeye ve Türkçeden bu dillere seçkin online sözlüklerin e-mail adreslerini sunmaktır.

Sözlük, bir dilin veya dillerin kelime haznesini (sözvarlığını), söyleyiş ve yazılış şekilleriyle veren, kelimenin kökünü esas alarak, bunların başka unsurlarla kurdukları sözleri ve anlamlarını, değişik kullanışlarını gösteren yazılı eserdir. Eski dilde lügat, kamus denir. Leksikoloji kelimebilimidir. Sözlükçüye leksikografır denir. Lügatçe, sadece bir kitapta geçen terimleri anlatır (glossary).

Sözlükler kelimelerin anlamlarını veya farklı dillerde ki anlamlarını açıklayabilir. Sözlüklerde bir kelimenin birden fazla anlamının olduğu durumlar olabilir, fakat genelde ana anlamı ilk başta gösterilir. Birçok sözlük kelime ile ilgili; okunuşu, dilbilgisi, türemiş kelimeleri, tarihi, etimolojisi, resim, kullanım bilgisi, deyim veya cümle içinde kullanımı hakkında bilgiler de verebilir. Sözlükler genelde kitap halinde bulunmaktadırlar.Sözlükler tek dilli veya çok dilli olabilir. Genel veya özel alanlarla ilgili sözlükler hazırlanabilir. Türleri şöyledir: Ansiklopedik, kavramsal, örnekli, tekdilli, çokdilli, lehçeli, aşanlamlı, karşıtanlamlı, kökenbilimsel, argo, terimler, deyimler, atasözleri, mesleki terimler, karşılaştırmalı.

 


 

  

 

 Son Yazılar
Çocuklar İçin Bilgisayar Programcılığı - Scratch, Code, Tynker
 
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Amerika'da Eğitim Fırsatları
 
Avrupa'da Eğitim Fırsatları
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net