Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com


     

ALIŞTIRMALARA GENEL BAKIŞ

Hızlı okumanın günlük hayatınızda sizlere neler kazandıracağını anlatmak için herhalde bu sayfa yetersiz olacaktır. Ancak kısaca hayatı daha dolu dolu ve verimli yaşamak olarak özetlemek mümkün. Peki, ne yapmanız gerekiyor hızlı bir okuyucu olmak için.

Yapmanız gereken sinavonline.net sayfasında sizlerin ücretsiz kullanımı için hazırlanmış 17 adet alıştırmayı düzenli olarak 15 gün süreyle tekrarlamak. Başlangıçta göz kaslarınızın yorulduğunu hissedeceksiniz. Bir süre sonra bu ağrılar azalacak. Diğer tüm kaslarda olduğu gibi göz kasları da alışık olmadıkları hareketlerde ilk başlarda bu tür reaksiyonlara neden olabilirler. Ancak bu reaksiyonlar sizin hızlı okuyucu olmanızın ilk basamaklarıdır.

Hızlı okuma alıştırmalarını hergün tekrarlayın. Kısa bir süre sonra hızlı okuma tekniklerini günlük yaşantınızda uygulamaya başladığınızı ve çok daha hızlı okumaya başarabildiğinize şahit olacaksınız. Alıştırmaları mümkün olduğunca aksatmadan devam ettirin. Arada kaçırdığınız günler olsa bile vazgeçmeyin.

Hızlı okumayı yaşantınıza uygulayın. Gazete, dergi veya kitap okurken burada öğrendiğiniz teknikleri uygulamaya çalışın. Kendinize güvenin. "Başaracağım" ilkesiyle yola çıkın ve başarıya giden ilk adımı atın.

Bu alıştırmalar bir sinavonline.net hizmeti olup, izinsiz olarak kopyalanmaları veya herhangi bir şekilde farklı bir ortamda kullanılmaları yasaktır.
  

Hızlı Okuma
Sıkça Sorulanlar
Hız Testi
Alıştırmalara Bakış
Alıştırma 1
Alıştırma 2
Alıştırma 3
Alıştırma 4
Alıştırma 5
Alıştırma 6
Alıştırma 7
Alıştırma 8
Alıştırma 9
Alıştırma 10
Alıştırma 11
Alıştırma 12
Alıştırma 13
Alıştırma 14
Alıştırma 15
Alıştırma 16
Alıştırma 17

       

 

 

© SINAVONLINE.net