Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com

 ABD'DE EĞİTİM FIRSATLARI

Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinden biri olan, özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri, eğitim alanında da sonsuz fırsatların önünü açan devletlerin başında gelmektedir. Ülke sınırlarında yer alan sayısız üniversitelerde, lisans ve lisansüstü eğitimini her kademe bütçeye ve beklentiye uygun şekilde gerçekleştirme imkanı mevcuttur.

Sanatsal çalışmalara ve spor aktivitelerine özel önem verilen ülke eğitim sisteminde, yurt dışından gelen öğrencilere de, tıpkı ülke içindeki öğrenciler gibi, bu uğraşlarından ötürü önemli oranlarda burs imkanı da tanınmaktadır. Bu anlamda bir faydalanmaya sahip olabilmek için spor dallarında lisanslı ve deneyimli bir sporcu olmak, sanatsal alanlarda ispatlanabilir bir başarının sahibi olmak önem arz etmektedir. Bu yönde donanımları olan öğrencilerin bunlardan yararlanmayı asla ihmal etmemesi tavsiye edilmektedir.

Ağırlıklı olarak kredili sistem ile gerçekleştirilen eğitim programları öğrencilerin donanımlı ve çok yönlü bir şekilde yetişmeleri için gerekli olan esnek ortamı fazlası ile temin etmektedir. Yıl içinde alınacak ders sayısı, ders programları gibi önemli detaylar yıl başlarında belirlenir ve belirli bir plan dahilinde de eğitimler gerçekleştirilir. Eğitim sisteminin olmazsa olmazı olan barınma ve diğer hayati ihtiyaçlar açısından da ülkede çok kapsamlı ve çok seçenekli imkanlar söz konusudur.

ABD'de eğitim fırsatlarından haberdar olmak ve yararlanmak için yurt içinde gerçekleştirilen yurt dışı eğitim fuarlarını takip etmek, eğilim gösterilen dallarla ilgili iddia sahibi üniversitelerin hangileri olduğu, koşullarının ne olduğu gibi detaylara uzmanlarından alınan bilgiler doğrultusunda vakıf olunması tavsiye edilmektedir. Bu konuda kötü sürprizler yaşamamak için tavsiye edilen hususlardan bazıları ise şunlardır:

  • Öncelikle hangi branşta eğitim alınacağından net olunmalı, bu konuda bir kafa karışıklığı yaşanmamalıdır.
  • Hedeflenen branşta belirli düzeyde akademik başarıya sahip bir okula yönelinmesi
  • Varsa burs imkanlarının, okul ücretinin ve diğer ön koşulların sorgulanması
  • Ulaşım, barınma gibi hususların sorgulanması, vb.

www.sinavonline.net

 

 Son Yazılar
Çocuklar İçin Bilgisayar Programcılığı - Scratch, Code, Tynker
 
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Amerika'da Eğitim Fırsatları
 
Avrupa'da Eğitim Fırsatları
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net