Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com

 SINAVONLINE.net  

 Sanal Sınav Merkezi
 

 

 

2017 Yılı ÖSYM Sınav Takvimi

Elektronik Yabancı Dil Sınavı, Elektronik Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, Yükseköğretime Geçiş Sınavı, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlık Sınavı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav, Kamu Personel Seçme Sınavı, Lisans Yerleştirme Sınavı, Elektronik Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ÖSYM tarafından yapılmaktadır. 2017 yılında yapılacak bu sınavlara ilişkin başvuru tarihleri ile sınav tarihini öğrenmek için tıklayın.

 

2017 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Sınav Takvimi

Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı, Açık Öğretim Lisesi Sınavı, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavı, TEOG Sınavı, Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Sınavlara ilişkin 2017 yılı takvimi için tıklayın

 

(eYDS) Elektronik Yabancı Dil Sınavıyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Sınav ücreti ne kadar? Sınav tarihi ne zaman? Kaç soru sorulmaktadır? Nerede sınava girebilirim? Kaç kez sınava girebilirim?...

 

Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi

Dünyanın önde gelen bilgisayar firmalarından Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un 2005 yılında Standford Üniversitesi mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşma, öğrenim gören, kariyer peşinde koşan, sınav maratonunda nefesi kesilen herkes için önemli dersler içermektedir. 

 

Hızlı Okuma Dersleri Artık E-kitap Formatında

Günümüzde, bilgiyi çabuk tüketebilmek için hızlı okumaya ihtiyaç duyuyoruz ve duyacağız. Bu ihtiyacı karşılamak için www.sinavonline.net sitesinde uzun süredir hizmet veren hızlı okuma bölümü, elektronik kitap formatında herkesin kullanımına sunulmuştur. Faydalı olması dileğiyle kullanıcıların beğenisine sunuyoruz.

 

Amerika'da Eğitim Fırsatları

Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinden biri olan, özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri, eğitim alanında da sonsuz fırsatların önünü açan devletlerin başında gelmektedir. Ülke sınırlarında yer alan sayısız üniversitelerde, lisans ve lisansüstü eğitimini her kademe bütçeye ve beklentiye uygun şekilde gerçekleştirme imkanı mevcuttur.

 

IQ ve Zeka Testleri

Zekâ, zihinsel yeteneklerimizin bileşkesi olarak tarif etmek mümkündur. Bazılarımızın matematiksel zekası ön plana çıkmışken bazılarımızın da duygusal zekaları baskındır. Yeni eklenen IQ testleri ve zeka soruları ile kendi potansiyelinizi keşfetmeye ne dersiniz? (Devamı).

 

Geleceğin Meslekleri

Meslek seçimi insan hayatının en önemli kararlarından biridir. Ömrün idamesi için gerekli kazancın temini amacı ile kritik bir önem arz eden meslek seçiminde en önemsenen kriter doğal olarak getirisidir. Getirinin yüksek olduğu meslek dalları ise daha ziyade kalifikasyonu yüksek, talebi fazla olan kadroları içermektedir. Bu bakış açısı ile yakın dönemde çok daha fazla popülerleşeceğine inanılan ve “geleceğin meslekleri” şeklinde anılan meslek dallarından bazıları şu şekildedir: (Devamı).

 

Avrupa'da Eğitim Fırsatları

Medeniyetler birliği durumundaki Avrupa kıtası, her tür bütçeye ve beklentiye uygun birçok eğitim fırsatını da öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Türkiye’den de birçok öğrenci lisans ve lisansüstü eğitimlerini Avrupa’daki çeşitli üniversitelerden birinde devam ettirmeyi tercih etmektedir. (Devamı). 

 

Kariyer Seçimi

Bireylerin hayatlarında seçim yapmalarını gerektiren köşe başları mevcuttur. Bunların en önemlilerinden ve en çok tartışılanlarından biri de kariyer seçimi yönünde yapılan tercihleri içermektedir. Hayatın geri kalanının idamesi için gerekli olan koşulları temin etmek adına kritik önem taşıyan kariyer, sadece para kazanılan bir uğraş değil, aynı zamanda yapmaktan zevk alınan bir meşgale olsun isteniyor ise şayet, bu konuda yapılacak seçimlere de önem verilmesi, aceleye getirilmemesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, günümüzde birçok çalışanın yaptığı işten oldukça mutsuz olmasının sebebi kariyer seçimi konusunda yeterince hassas ya da bilinçli davranılmamış olmasıdır. (Devamı).

 

Eğitimde Ailelerin Önemi

Eğitim, bir bireyin ve toplumun hayatında en önemli ve en meşakkatli süreçlerden biridir. Okul, öğretmen ve aile şeklinde özetlenmesi mümkün olan eğitimin sacayakları arasında en önemli unsurlardan biri olmasına rağmen, bazen ihmal edilen, hak ettiği öneme vurgu çekilmeyen unsur çoğu zaman ailelerdir. Aileler tüm beklentilerini ve çocuklarının eğitimi ile ilgili sorumlulukları okula ve öğretmene yükleyerek çoğu zaman sorumluluk almaktan kaçma eğiliminde ya da üstlenmeleri gereken sorumluluğun bilincinden uzak bir düzeyde olabilmektedirler. (Devamı).

 

Az Kitap Okuyoruz

Kitap okumak, boş vakitleri değerlendirmede başvurulduğu en çok iddia edilen eylemlerden biri olmakla beraber, uygulamada bu söylemlerin birçoğunun doğru olmadığı, kitap okuma alışkanlığının günbegün terk edilmeye başlandığı görülmektedir. Belirli bir yaşın üzerindeki kişiler, geçmişten gelen alışkanlıklarının da etkisi ile kitap okumaya daha çok vakit ayırırken, özellikle yeni neslin kitaplar ile aralarına önemli oranda mesafe koydukları dikkatlerden kaçmamaktadır. (Devamı).

 

Sınavlara Nasıl Hazırlanmalı?

Eğitim ve öğretim hayatının kaçınılmaz unsurlarından biri de sınavlardır. Başarıyı ölçme ve kategorize etme açısından objektif bir değerlendirme yapılmasına imkan verdiklerinden bu durum bu şekilde de muhtemelen devam edecektir. Sınavlar, öğrencilerin gelecekteki statülerini de belirleyen düzenlemeler de olduklarından, arzu edilen doğrultuda ve en iyi şekilde sonuçlar almak üzere gereğinin yapılması da elzem olmaktadır. (Devamı).

 

Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Son dönemlerde sanal alemde fazlasıyla vakit geçiren bir neslin yetişmekte olduğu dikkat çeken tespitlerden biri durumundadır. Kişisel gelişim uzmanları, anneler ve babalar, öğretmenler gibi birçok taraf açısından kaygı verici bir gelişme olarak algılanan bu durumun olumlu ve olumsuz sonuçlarının birlikte değerlendirilmesi, yaşanmakta olan çağın bir gerekliliği haline gelen bu tarz teknolojilerden kaçış mümkün olmadığından, yeni neslin bu gelişmeler ile barışık şekilde yetişmesinin engellenmemesi önemlidir. (Devamı).

 

Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi

Çoğunlukla zamanın yetersizliğinden veya hızlıca geçtiğinden şikayetçi oluruz ama önümüze gelen fırsatları da heba etmekten geri kalmayız. (Devamı).

 SINAVLAR

YDS Sınavı
YDS
İstanbul Üniversitesi
YGS
ALES Sınavı
ALES
KPSS Sınavı
KPSS
DGS Sınavı
AÖF
Ehliyet Sınavı
Ehliyet

 HİZMETLER

IQ Testleri
Zeka sorularını sever misiniz?

Hızlı okuma
Okuma hızınızı artırın.

Oyunlar
Şimdi oyun zamanı...
Matematik formülleri
Matematik formülleri
Can simidi
Can Kurtaran Bilgiler
Köpek
İlginç gerçekler
         
  

 

 Son Yazılar
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net